BAW56
BAW56
ПроизводительFMS(Formosa Microsemi)
Партномер производителяBAW56
ОписаниеDiodes FMS(Formosa Microsemi) BAW56
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | FMS(Formosa Microsemi) |
| Вес | 0.015 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 70V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6ns |
| Diode Configuration | 1 pair common anode |
| Reverse Leakage Current | 2.5uA@70V |
