MMBD4148
MMBD4148
ПроизводительFMS(Formosa Microsemi)
Партномер производителяMMBD4148
ОписаниеDiodes FMS(Formosa Microsemi) MMBD4148
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | FMS(Formosa Microsemi) |
| Вес | 0.029 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 150mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 75V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | Independent Type |
| Reverse Leakage Current | 2.5uA@75V |
