DTD123YCA
DTD123YCA
ПроизводительShikues
Партномер производителяDTD123YCA
ОписаниеTransistors/Thyristors Shikues DTD123YCA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Shikues |
| Вес | 0.034 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2V |
| Transistor Type | 1 NPN - bias preset |
| Resistor Ratio | 5.5 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 56 |
| Collector Current (Ic) | 500mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 2.86kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 300mV@100uA,5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Number | 1 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | 56 |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 300mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
