JRC-23FHDC5V
JRC-23FHDC5V
ПроизводительNF(Ningbo Forward Relay Corp)
Партномер производителяJRC-23FHDC5V
ОписаниеRelays NF(Ningbo Forward Relay Corp) JRC-23FHDC5V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | NF(Ningbo Forward Relay Corp) |
| Вес | 5.85 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Contact Material | AgNi + Gold plated |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 166.7Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Coil Rated Power | 150mW |
| Operate Time | - |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | - |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 500mA@125VAC;1A@30VDC;300mA@60VDC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 60V@DC;125V@AC |
| Switching Current(Max) | 1A |
