JZC-22F3SA16L12VDCF
JZC-22F3SA16L12VDCF
ПроизводительNF(Ningbo Forward Relay Corp)
Партномер производителяJZC-22F3SA16L12VDCF
ОписаниеRelays NF(Ningbo Forward Relay Corp) JZC-22F3SA16L12VDCF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | NF(Ningbo Forward Relay Corp) |
| Вес | 16.72 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | - |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 400Ω |
| Contact form | A group of normally open: 1A (single throw, single contact, normally open) |
| Maximum Switching Voltage | 110V@DC |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 15ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 12A@125VAC;20A@125VAC;16A@250VAC;16A@277VAC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 110V@DC |
| Switching Current(Max) | 20A |
