NV23KCS0.57DC12V30
NV23KCS0.57DC12V30
ПроизводительNF(Ningbo Forward Relay Corp)
Партномер производителяNV23KCS0.57DC12V30
ОписаниеRelays NF(Ningbo Forward Relay Corp) NV23KCS0.57DC12V30
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | NF(Ningbo Forward Relay Corp) |
| Вес | 4 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Coil resistance | 254Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Coil Rated Power | 570mW |
| Operate Time | 4ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 1.5ms |
| Contact Rating | 30A@14VDC;25A@14VDC |
| Switching Voltage(Max) | 24V@DC |
| Switching Current(Max) | 30A |
