NVF4-1AZ40a1DC12V1.6
NVF4-1AZ40a1DC12V1.6
ПроизводительNF(Ningbo Forward Relay Corp)
Партномер производителяNVF4-1AZ40a1DC12V1.6
ОписаниеRelays NF(Ningbo Forward Relay Corp) NVF4-1AZ40a1DC12V1.6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | NF(Ningbo Forward Relay Corp) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Coil resistance | 90Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Coil Rated Power | 1.6W |
| Operate Time | 7ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 20A@14VDC;20A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 75V@DC |
| Switching Current(Max) | 40A |
