NVF4-3AZ80aDC24V1.8
NVF4-3AZ80aDC24V1.8
ПроизводительNF(Ningbo Forward Relay Corp)
Партномер производителяNVF4-3AZ80aDC24V1.8
ОписаниеRelays NF(Ningbo Forward Relay Corp) NVF4-3AZ80aDC24V1.8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | NF(Ningbo Forward Relay Corp) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Coil resistance | 320Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Coil Rated Power | 1.8W |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 24V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 50A@14VDC;70A@14VDC;80A@14VDC;100A@14VDC;25A@24VDC;40A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 75V@DC |
| Switching Current(Max) | 100A |
