FR107L
FR107L
ПроизводительGuangdong Hottech
Партномер производителяFR107L
ОписаниеDiodes Guangdong Hottech FR107L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | Guangdong Hottech |
| Вес | 0.036 |
| Operating Temperature | - |
| Rectified Current | 1A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.3V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 500ns |
| Diode Configuration | 1 Independent |
| Reverse Leakage Current | 5uA@1kV |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1kV |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.3V@1A |
