1N4148WS
1N4148WS
ПроизводительWPMtek(Wei Pan Microelectronics)
Партномер производителя1N4148WS
ОписаниеDiodes WPMtek(Wei Pan Microelectronics) 1N4148WS
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | WPMtek(Wei Pan Microelectronics) |
| Вес | 0.028 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 300mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 100V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 8ns |
| Diode Configuration | Independent Type |
| Reverse Leakage Current | 1uA@70V |
