1N4148WT
1N4148WT
ПроизводительWPMtek(Wei Pan Microelectronics)
Партномер производителя1N4148WT
ОписаниеDiodes WPMtek(Wei Pan Microelectronics) 1N4148WT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | WPMtek(Wei Pan Microelectronics) |
| Вес | 0.023 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 150mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 75V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | - |
| Reverse Leakage Current | 1uA@75V |
