US2D
US2D
ПроизводительYangzhou Yangjie Elec Tech
Партномер производителяUS2D
ОписаниеDiodes YANGJIE US2D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | Yangzhou Yangjie Elec Tech |
| Вес | 0.192 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 100A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@2A |
