FR2WSMA
FR2WSMA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | (DIOTEC) |
| Вес | 0.102 |
| Operating Temperature | -50℃~+150℃ |
| Rectified Current | 2A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.8V@2A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1.6kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@1600V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 500ns |
| Reverse Leakage Current | 5uA@1600V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1.6kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 50A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -50℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.8V@2A |
