US1J
US1J
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | (DIOTEC) |
| Вес | 0.098 |
| Operating Temperature | -50℃~+150℃ |
| Rectified Current | 6A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.7V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 600V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@600V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 5uA@600V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 6A |
| Operating Junction Temperature Range | -50℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@1A |
