DC-470-2.5GP
DC-470-2.5GP
ПроизводительGANGYUAN
Партномер производителяDC-470-2.5GP
ОписаниеConnectors GANGYUAN DC-470-2.5GP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы постоянного тока |
| Производитель | GANGYUAN |
| Вес | 0.296 |
| Operating Temperature | -40℃~+55℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+55℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Current Rating (Max) | 500mA |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Rated Current | 500mA |
| Mounting Style | Bend insert |
| Outside Contact Diameter | 6.3mm |
| Inside Contact Diameter | 2.5mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Rated Voltage | 30V |
| Current Rating | 500mA |
| working temperature | -40℃~+55℃ |
