1SS355
1SS355
ПроизводительAnBon
Партномер производителя1SS355
ОписаниеDiodes AnBon 1SS355
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | AnBon |
| Вес | 0.026 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 150mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.2V@100mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 80V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | Independent Type |
| Reverse Leakage Current | 100nA@80V |
