US8GC-HF
US8GC-HF
ПроизводительComchip
Партномер производителяUS8GC-HF
ОписаниеDiodes Comchip US8GC-HF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Comchip |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 8A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.3V@8A |
| Reverse Voltage (Vr) | 400V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Reverse Leakage Current | 10uA@400V |
