RS74HC74XQ
RS74HC74XQ
ПроизводительJiangsu RUNIC Tech
Партномер производителяRS74HC74XQ
ОписаниеLogic RUNIC RS74HC74XQ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Производитель | Jiangsu RUNIC Tech |
| Вес | 0.072 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 10uA |
| Output Type | Complementary type |
| Number of Elements | 2 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 3pF |
| Clock Frequency | 155MHz |
| Function | Set and Reset |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Propagation Delay | 9.5ns@5V,50pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 24mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Synchronous/Asynchronous | Asynchronous |
