CF61302D0R0-05-NH
CF61302D0R0-05-NH
ПроизводительCvilux
Партномер производителяCF61302D0R0-05-NH
ОписаниеConnectors Cvilux CF61302D0R0-05-NH
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Cvilux |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1.75mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 30P |
| Locking Feature | - |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
