CF8710WH0R0-05-NH
CF8710WH0R0-05-NH
ПроизводительCvilux
Партномер производителяCF8710WH0R0-05-NH
ОписаниеConnectors Cvilux CF8710WH0R0-05-NH
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Cvilux |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | - |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 10P |
| Locking Feature | Flip type |
| Contact Type | Dual-sided contacts / top and bottom connection |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
