SL3053
SL3053
ПроизводительSlkor(SLKORMICRO Elec.)
Партномер производителяSL3053
ОписаниеOptoisolators Slkor SL3053
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы с выходом симистора, SCR |
| Производитель | Slkor(SLKORMICRO Elec.) |
| Вес | 0.75 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Type | TRIAC |
| Number of Outputs | 1 |
| Power Dissipation | 400mW |
| Isolation Voltage(Vrms) | 5kV |
| SCR Type | Two-way thyristor |
| Holding Current (Ih) | 0.257mA |
| Forward current | 60mA |
| Load Voltage | 600V |
| Forward Voltage | 1.24V |
| Isolation Voltage(rms) | 5kV |
| Zero Crossing Circuit | No |
| RMS On-State Current(It(rms)) | - |
| Static dv/dt | 1000V/us |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.24V |
| Current - Surge(Itsm) | 1A |
| Output Current(It(rms)) | - |
| Number of terminals | 6 |
