SSP1842
SSP1842
ПроизводительShanghai Siproin Microelectronics
Партномер производителяSSP1842
ОписаниеData Acquisition Siproin SSP1842
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Измерение энергии |
| Производитель | Shanghai Siproin Microelectronics |
| Вес | 0.12 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| -3db Bandwidth | 0.0035MHz |
| Tolerance | 0.2% |
| Interface | SPI;UART |
| Operating Voltage | 3.3V |
| Interface Type | UART;SPI |
| Meter Type | Single-Phase Energy Metering IC |
| Dynamic Range | 4000:1 |
| Operating Current | 3mA |
| Clock Frequency | 4MHz |
| Voltage - Supply | 3V~3.6V |
| Current - Supply | 3mA |
| Voltage Reference Value | 1.218V |
