DTA143EKA
DTA143EKA
ПроизводительFoshan Blue Rocket Elec
Партномер производителяDTA143EKA
ОписаниеTransistors/Thyristors BLUE ROCKET DTA143EKA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Foshan Blue Rocket Elec |
| Вес | 0.03 |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V@20mA,0.3V |
| Transistor Type | PNP |
| Resistor Ratio | 1 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 20@10mA,5.0V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5.0V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
