DTC124EKA
DTC124EKA
ПроизводительFoshan Blue Rocket Elec
Партномер производителяDTC124EKA
ОписаниеTransistors/Thyristors BLUE ROCKET DTC124EKA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Foshan Blue Rocket Elec |
| Вес | 0.03 |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Transistor Type | NPN |
| Resistor Ratio | 1 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 56@5.0mA,5.0V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
