DTC143TKA
DTC143TKA
ПроизводительFoshan Blue Rocket Elec
Партномер производителяDTC143TKA
ОписаниеTransistors/Thyristors BLUE ROCKET DTC143TKA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Foshan Blue Rocket Elec |
| Вес | 0.03 |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Transistor Type | NPN |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 600@1mA,5V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 5V |
