DTC143ZKA
DTC143ZKA
ПроизводительFoshan Blue Rocket Elec
Партномер производителяDTC143ZKA
ОписаниеTransistors/Thyristors BLUE ROCKET DTC143ZKA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Foshan Blue Rocket Elec |
| Вес | 0.03 |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 1.3V |
| Transistor Type | NPN |
| Resistor Ratio | 12 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 80@10mA,5.0V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
