JK60-200
JK60-200
ПроизводительJinrui Electronic Materials Co.
Партномер производителяJK60-200
ОписаниеCircuit Protection Jinrui JK60-200
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сбрасываемые предохранители |
| Производитель | Jinrui Electronic Materials Co. |
| Вес | 0.768 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 2.3W |
| Current Rating (Max) | 40A |
| Pitch | - |
| Maximum Time to Trip | 8s |
| Trip Current | 4A |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 70mΩ |
| Operating Voltage (Max) | 60V |
| Hold Current | 2A |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 140mΩ |
| Resistance @ 25℃ | 70mΩ |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 8s |
