JK60-375
JK60-375
ПроизводительJinrui Electronic Materials Co.
Партномер производителяJK60-375
ОписаниеCircuit Protection Jinrui JK60-375
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сбрасываемые предохранители |
| Производитель | Jinrui Electronic Materials Co. |
| Вес | 1.5 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 3.2W |
| Current Rating (Max) | 40A |
| Pitch | - |
| Maximum Time to Trip | 24s |
| Trip Current | 7.5A |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 30mΩ |
| Operating Voltage (Max) | 60V |
| Hold Current | 3.75A |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 60mΩ |
| Resistance @ 25℃ | 30mΩ |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 24s |
