US8JC
US8JC
ПроизводительShandong Jingdao Microelectronics
Партномер производителяUS8JC
ОписаниеDiodes Jingdao Microelectronics US8JC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | Shandong Jingdao Microelectronics |
| Вес | 0.381 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 8A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.7V@8A |
| Reverse Voltage (Vr) | 600V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA@600V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 80ns |
| Diode Configuration | 1 Independent |
| Reverse Leakage Current | 10uA@600V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Current - Rectified | 8A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@8A |
