03P4J
03P4J
ПроизводительKEXIN
Партномер производителя03P4J
ОписаниеTransistors/Thyristors KEXIN 03P4J
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KEXIN |
| Вес | 0.131 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 500mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 10mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 400V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.6V |
| Current - On State(It(RMS)) | 470mA |
| Current - Surge(Itsm@f) | 6A |
