BT131-800
BT131-800
ПроизводительKEXIN
Партномер производителяBT131-800
ОписаниеTransistors/Thyristors KEXIN BT131-800
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KEXIN |
| Вес | 0.42 |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 7mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 13.8A |
