CR08AS-12B
CR08AS-12B
ПроизводительKEXIN
Партномер производителяCR08AS-12B
ОписаниеTransistors/Thyristors KEXIN CR08AS-12B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KEXIN |
| Вес | 0.061 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 1.5mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 1.26A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1.26A |
