CR08AS-8B
CR08AS-8B
ПроизводительKEXIN
Партномер производителяCR08AS-8B
ОписаниеTransistors/Thyristors KEXIN CR08AS-8B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KEXIN |
| Вес | 0.059 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 3mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 400V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 100uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1.26A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 10A |
