SBR2M60S1F
SBR2M60S1F
ПроизводительLeiditech
Партномер производителяSBR2M60S1F
ОписаниеDiodes Leiditech SBR2M60S1F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Супербарьерные выпрямители (SBR) |
| Производитель | Leiditech |
| Вес | 0.039 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 700nA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 50A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -65℃~+175℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 740mV@2A |
