SRC1203S-HF
SRC1203S-HF
ПроизводительKodenshi AUK
Партномер производителяSRC1203S-HF
ОписаниеTransistors/Thyristors Kodenshi AUK SRC1203S-HF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Kodenshi AUK |
| Вес | 0.036 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2.1V@5mA,200mV |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 1 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 100mV@10mA,500uA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 120@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 22kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 1.2V@100uA,5V |
