CYTLP160ZC(TPD2)
CYTLP160ZC(TPD2)
ПроизводительOCIC
Партномер производителяCYTLP160ZC(TPD2)
ОписаниеOptoisolators OCIC CYTLP160ZC(TPD2)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы с выходом симистора, SCR |
| Производитель | OCIC |
| Вес | 0.232 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Type | TRIAC |
| Power Dissipation | 200mW |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| Holding Current (Ih) | 0.25mA |
| Forward current | 50mA |
| Load Voltage | 600V |
| Zero Crossing Circuit | Yes |
| Static dv/dt | 1000V/us |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.5V |
| Current - Surge(Itsm) | 1A |
| Output Current(It(rms)) | 100mA |
| Number of terminals | 4 |
