973L-12VDC-1L-1A 16A
973L-12VDC-1L-1A 16A
ПроизводительNHC
Партномер производителя973L-12VDC-1L-1A 16A
ОписаниеRelays NHC 973L-12VDC-1L-1A 16A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Реле с магнитной фиксацией |
| Производитель | NHC |
| Вес | 8.56 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 400Ω |
| Contact form | One Normally Open: 1A (SPST-NO) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 360mW |
| Operate Time | 8ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | Single coil |
| Contact Rating | 16A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 16A |
