PJX121SQ
PJX121SQ
ПроизводительPJSEMI
Партномер производителяPJX121SQ
ОписаниеTransistors/Thyristors PJSEMI PJX121SQ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | PJSEMI |
| Вес | 0.098 |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 1.2kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 3mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.55V |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1.2kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.55V |
