LM386
LM386
ПроизводительPJSEMI
Партномер производителяLM386
ОписаниеAmplifiers/Comparators PJSEMI LM386
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аудио усилители |
| Производитель | PJSEMI |
| Вес | 0.12 |
| Operating Temperature | 0℃~70℃ |
| Supply Voltage | 4V~12V |
| Output Power | 700mWx1@8Ω |
| Total Harmonic Distortion + Noise (THD+N) | 0.2% |
| Type of Power Amplifier | AB Class Amplifier |
| Quiescent Current (Iq) | 4mA |
| Speaker Channels | Monaural |
