FPH25460-S40B1014191307B
FPH25460-S40B1014191307B
ПроизводительTXGA
Партномер производителяFPH25460-S40B1014191307B
ОписаниеConnectors TXGA FPH25460-S40B1014191307B
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | TXGA |
| Вес | 2.8 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Material | - |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | Single Row |
| Row Spacing | - |
| Insulation Height | - |
| Mounting Type | Bend insert |
| Length of End Connection Pin | - |
| Pin Structure | 1x40P |
| Length of Mating Pin | - |
| Circluar Pins/Square Pins | Policy |
