FH42L-1AT-L2-DC3V/16A
FH42L-1AT-L2-DC3V/16A
ПроизводительZhejiang Fanhar
Партномер производителяFH42L-1AT-L2-DC3V/16A
ОписаниеRelays Zhejiang Fanhar FH42L-1AT-L2-DC3V/16A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Реле с магнитной фиксацией |
| Производитель | Zhejiang Fanhar |
| Вес | 6.95 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Contact Resistance | 20mΩ |
| Coil resistance | 18Ω |
| Contact form | One Normally Open: 1A (SPST-NO) |
| Maximum Switching Voltage | 277V@AC |
| Coil Rated Power | 500mW |
| Operate Time | 15ms |
| Coil Voltage | 3V |
| Release Time | 15ms |
| Coil Type | Dual Coil |
| Contact Rating | 16A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 16A |
| Pin Number | 5 |
