FH44L-1AT-L2-DC5V
FH44L-1AT-L2-DC5V
ПроизводительZhejiang Fanhar
Партномер производителяFH44L-1AT-L2-DC5V
ОписаниеRelays Zhejiang Fanhar FH44L-1AT-L2-DC5V
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Реле с магнитной фиксацией |
| Производитель | Zhejiang Fanhar |
| Вес | 6.42 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 50Ω |
| Contact form | One Normally Open: 1A (SPST-NO) |
| Maximum Switching Voltage | 277V@AC |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | Dual Coil |
| Contact Rating | 16A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 16A |
| Pin Number | 5 |
