W15L-1A3TF-L2R-DC12V/16A
W15L-1A3TF-L2R-DC12V/16A
ПроизводительZhejiang Fanhar
Партномер производителяW15L-1A3TF-L2R-DC12V/16A
ОписаниеRelays Zhejiang Fanhar W15L-1A3TF-L2R-DC12V/16A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Zhejiang Fanhar |
| Вес | 10.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Number of Pins | 5 |
| Contact Resistance | 20mΩ |
| Coil resistance | 144Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 277V@AC |
| Coil Rated Power | 1W |
| Operate Time | 15ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 15ms |
| Coil Type | Dual Coil |
| Contact Rating | 16A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 16A |
| Pin Number | 5 |
| Switching Voltage(Max) | 277V@AC |
| Switching Current(Max) | 16A |
