PDTC114TM
PDTC114TM
ПроизводительShanghai Prisemi Elec
Партномер производителяPDTC114TM
ОписаниеTransistors/Thyristors Shanghai Prisemi Elec PDTC114TM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Shanghai Prisemi Elec |
| Вес | 0.012 |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Transistor Type | - |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 600@1mA,5V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 5V |
