PDTC143ZM
PDTC143ZM
ПроизводительShanghai Prisemi Elec
Партномер производителяPDTC143ZM
ОписаниеTransistors/Thyristors Shanghai Prisemi Elec PDTC143ZM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Shanghai Prisemi Elec |
| Вес | 0.011 |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 250mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 1.3V |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 12 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 6.11kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5V |
