2SC5296
2SC5296
ПроизводительSPTECH
Партномер производителя2SC5296
ОписаниеTransistors/Thyristors SPTECH 2SC5296
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | SPTECH |
| Вес | 11.684 |
| Type | NPN |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 800V |
| Pd- Power Dissipation | 60W |
| Current - Collector(Ic) | 8A |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 6V |
