2SC6104
2SC6104
ПроизводительSPTECH
Партномер производителя2SC6104
ОписаниеTransistors/Thyristors SPTECH 2SC6104
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | SPTECH |
| Вес | 6.7 |
| Type | NPN |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 60W |
| Current - Collector(Ic) | 15A |
| DC Current Gain | 360@5A,1V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 15V |
