BU1508DX
BU1508DX
ПроизводительSPTECH
Партномер производителяBU1508DX
ОписаниеTransistors/Thyristors SPTECH BU1508DX
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | SPTECH |
| Вес | 2.742 |
| Type | NPN |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 700V |
| Current - Collector(Ic) | 8A |
| DC Current Gain | 13@1A,5V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 7.5V |
