DC-005-2.0
DC-005-2.0
ПроизводительUSAKRO
Партномер производителяDC-005-2.0
ОписаниеConnectors USAKRO DC-005-2.0
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы постоянного тока |
| Производитель | USAKRO |
| Вес | 1.57 |
| Operating Temperature | - |
| Operating Temperature Range | - |
| Voltage Rating (Max) | 16V |
| Current Rating (Max) | 500mA |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Rated Current | 500mA |
| Mounting Style | Bend insert |
| Outside Contact Diameter | 6.4mm |
| Inside Contact Diameter | 2mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Rated Voltage | 16V |
| Current Rating | 500mA |
| working temperature | - |
