DC-050-2.0-P
DC-050-2.0-P
ПроизводительUSAKRO
Партномер производителяDC-050-2.0-P
ОписаниеConnectors USAKRO DC-050-2.0-P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы постоянного тока |
| Производитель | USAKRO |
| Вес | 1.906 |
| Operating Temperature | - |
| Operating Temperature Range | - |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Rated Current | 2A |
| Mounting Style | Horizontal attachment |
| Outside Contact Diameter | 6.4mm |
| Inside Contact Diameter | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Rated Voltage | 30V |
| Current Rating | 2A |
| working temperature | - |
